Zverejnenie príspevku / stránky na vybrali.sme.sk Tlač / PDF príspevku / stránky

Po nekonečne dlhých mesiacoch, kedy sme my obyvatelia sa snažili riešiť problém sídliska, vidíme aspoň maličké svetlo na konci tunela.

Po množstve listov, žiadostí a rozhovorov sme konečne docielili, že sa v kancelárii riaditeľa Gajarského (Magistrát hlavného mesta Bratislavy) dňa 7. 3. 2014 stretli riaditeľka Ing. Zálešáková (Generálny investor Bratislavy), generálny riaditeľ Ing. Jakab, riaditeľ Ing. Gregor, vedúca odd. koordinácie vodohospodárskych stavieb M. Dejová (Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.), a za obyvateľov D. Gelingerová.

Veľmi si prajem veriť tomu, že konečne po 25 rokoch trápenia s vodovodnou sieťou a kanalizáciou sa konečne začne celý problém riešiť a Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. (BVS) postupne začne odstraňovať všetky problémy technického charakteru.

Za pomoc chcem verejne poďakovať mestskej poslankyni Ing. Zuzane Dziviakovej, ktorá mi osobne nezištne pomáhala riešiť celú kauzu sídliska.

Veľké ďakujem vyslovujem Ing. Klaučovej, ktorá po nociach a vo svojom voľnom čase štylizovala odborné listy, ďakujem Ing. Sovovi za odbornú pomoc a morálnu podporu, Mgr. Pleškovej, Ing. Reháčkovej, I. Takáčovej za ich neúnavnú a nezištnú obetavosť pre sídlisko, M. Šouflovi, P. Hlásnemu, Ing. Uváčkovej, V. Fialovi, Ing. Budovskej, p. Richterovi a ďalším obetavým ľuďom, ktorí pomáhali posunúť celú kauzu vpred.

V mene obyvateľov vítam taktiež rozhodnutie BVS, a. s., že náklady, ktoré vznikli pri havárii vody v mesiaci 01-03/2014 na sídlisku v celkovej sume 36.900,- € (vodné, stočné) budú odpustené.11 komentárov:

 1. Nikde nepisete ci vam pomahali poslanci z MC Raca Sekerka a Dobiasova. Prave oni dvaja by mali obcanom splacat dlh zato,ze ich volili. Aby si vybavovali svoje veci tam niesu,ale pre obcanov. Aj my vasi susedia sa pridavame k podakovaniu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nepomohli. Preco by mali ? Maju dost osobnych zaujmov, nie zastavat verene.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dobrý deň, poslanci za oblasť Východného sa ani neinformovali o tom čo sa tu na sídlisku deje s vodou.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aspon nieco sa tu pohlo spravnym smerom. Ako sa podarilo vyriesit kauzu "parkoviska" ?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. A odkial to mali dotycny poslanci vediet? Aspon ste im to oznamili/informovali? Alebo ste si mysleli, ze o vsetkom co sa mihne na Rendezi musi kazdy hned vediet?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dobrý deň, opäť vysvetľujem niekoľkokrát som mailom informovala poslancov a ani neodpovedali. Považujeme to za stratu času. Posledné obdobie je dosť hektické napríklad len problém voda zaberie dosť času to zvládavať a informovať o skutočnosti BVS, GIB, správcovské spoločnosti /5/, starostu, písať listy, organizačne zvládať stretnutia, likvidátora, BDBA3, havarijnú službu, poslancov....A od včera je únik vody opäť - na inom mieste. Administratíva okolo je pomerne náročná.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Poslanci nemaju zaujem riesit skuticne statosti obyvatelov. Keby sme nemali hrstku jednotlivcov, robil by si tu s nami kazdy co chce.

  btw. Ako sa podarilo vyriesit problem s parkoviskami ?

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Haloooo, odpovie mi tu niekto ? S tym parkovanim sa to ako podarilo vybavit ? V akom je to stadiu ?

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Odkial to mali cteni poslanci vediet? Ved to vedia aj na MU. Len sa treba zaujimat aj o veci co sa deju v oblasti,za ktoru ma dobrotivi obcania volili. Ale teraz sa uz pred volbami nesnazte. 3,5 roka ste si vybavovali pre seba a svoje rodiny. Tak to uz vydrzime aj bez vas poslancov Dobiasova-Sekerka. A este si ich aj zivime z dani. Kolko to mate 350 euro mesacne?

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Mam navrh. Nech si poslanec Sekerka urobi so svojimi tromi domami vlastny obvod. Svoj stary Rendez. A aby sa mohla sucast Race cast Vychodne normalne rozvijat nech tato je samostatna.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Čo sa týka parkovania stále na tom pracujeme. Ak ma osobne poznáte dám vám informácie osobne, takto verejne nechcem písať, nakoľko všetko je rozpracované. V tomto štáte všetko veľmi dlho trvá a nie je to preto, že by sme my obyvatelia nič nerobili. Ba práve naopak.

  OdpovedaťOdstrániť